Boek

In mijn dromen door Simone van der Vlugt

4.0
Geplaatst op: vrijdag, 8 juli 2011 Reageer Print E-mail
In mijn dromen Simone van der Vlugt 4.0 star rating 4.0 star rating 4.0 star rating 4.0 star rating 4.0 star rating
Rosalie heeft een kapperszaak in de Amsterdamse Pijp en is getrouwd met de zakelijke en ordelijke Jeroen. Ze gaan op vakantie naar Marrakech om hun re

Rosalie heeft een kapperszaak in de Amsterdamse Pijp en is getrouwd met de zakelijke en ordelijke Jeroen. Ze gaan op vakantie naar Marrakech om hun relatie nieuw leven in te blazen maar de reis eindigt in een nachtmerrie. Jeroen wil geen gehoor geven aan Rosalies slechte voorgevoel en het vliegtuig waarin Jeroen alleen terugkeert stort neer.
Weer in Amsterdam beseft Rosalie dat ze haar voorspellende dromen niet langer kan negeren. De politie neemt haar echter niet serieus als ze hen inlicht over haar vermoeden dat de vliegramp geen ongeluk was. Dan droomt Rosalie over een terroristische aanslag die zal plaatsvinden tijdens een druk bezocht evenement in Amsterdam.
Ze heeft waardevolle informatie om die aanslag te voorkomen, maar de poltie wil niet naar haar luisteren. Ze beseft dat de tijd begint te dringen.

Rosalie staat er met haar dromen helemaal alleen voor. Vrienden en familie geloven haar niet echt en Rosalie voelt zich eenzaam. Jeroen is gestorven en wat liefde en begrip kan ze nu wel gebruiken. Gelukkig heeft ze door haar kapperszaak wel ondernemende vrienden bij wie ze terecht kan. Deze vrienden zijn Marokkaans en het is er allemaal niet makkelijker op geworden na 11 spetember.

Een mooie roman van van der Vlugt. Spannend, ook met name de terrorischte dreiging welke op dit moment een hot issue is over de hele wereld. Van der Vlugt heeft de Marrokaanse cultuur mooi verweven in In mijn dromen. Het verhaal zet je aan het denken.
Het plot is ietwat voorspelbaar en iets te mooi om waar te zijn, maar ach, het boek heet dan ook niets voor niets In mijn dromen.

Geschreven door: Tessa de Reus

Recensies van boeken uit hetzelfde genre
Wordt verwacht:
  • Engelenmaker
  • De mysterieuze vrouw
Reacties (0)